Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /freestyleday.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2254

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /freestyleday.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2258

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /freestyleday.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 2931
Regulamin – Freestyleday.pl

Regulamin

FREESTYLE ICE SKATING DAYS 2017

Link do: Oświadczenie rodzica

REGULAMIN ZAWODÓW

 

I . Postanowienia ogólne

§1

W zawodach mogą brać udział tylko osoby wcześniej zgłoszone na odpowiednio podany adres mailowy. Osoby zgłoszone muszą stworzyć 4 osobowe drużyny, które będą rywalizować wspólnie w czasie trwania zawodów.

§2

Zawody odbywają się w trzech etapach, eliminacje w Rudzie Śląskiej 25.02.2017 r. oraz Mińsku Mazowieckim 4.03.2017 i kończący cykl finał w Łodzi 08.04.2017 r.

§3

Do finału przechodzą 4 drużyny, które zajęły cztery pierwsze miejsca w eliminacjach w Rudzie Śląskiej oraz 4 pierwsze miejsca w eliminacjach w Mińsku Mazowieckim. Finał rozgrywany jest miedzy 8 drużynami z eliminacji oraz 2 drużynami, które wyznacza organizator na zasadzie „dzikiej karty”.

§4

Drużyny które zakwalifikowały się i biorą udział w finale, muszą posiadać w składzie przynajmniej dwie osoby, które brały udział w eliminacjach.

§5

Wszystkie edycja zawodów składają się z serii 4 wyścigów rozgrywanych na czas. Wyścig może mieć formę sztafety.

§6

Zamknięcie listy startowej następuje w momencie jej zapełnienia. O kolejności startu w pierwszym wyścigu decyduje losowanie. Lista startowa w kolejnych wyścigach uzależniona jest od wyników uzyskanych we wcześniejszych wyścigach.

§7

Kolejność w poszczególnych wyścigach i miejsca ustalane są na podstawie czasów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach.

§8

Punktacja przyznawana jest odpowiednio do zajętego miejsca, w zależności od ilości drużyn. Pierwsze miejsce otrzymuje tyle punktów za konkurencje ile zespołów rywalizuj w zawodach, kolejny zespół otrzymuje ilość punktów pomniejszoną o jeden, trzeci o dwa itd.

§9

Zwycięzcę końcowego zawodów wyłania się poprzez zsumowanie punktów
z poszczególnych wyścigów, po odbyciu się wszystkich konkurencji.

§10

Dopuszcza się możliwość odwołania poszczególnych wyścigów, z powodów czasowych lub innych. Decyzja ta pozostaje tylko w gestii sędziów.

§11

Dopuszcza się możliwość oglądania występów wcześniej startujących zawodników.

§12

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Wzór oświadczenia do pobrania.

§13

Niezbędnym warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadane kasku ochronnego z zapięciem.

 

II . Postanowienia szczegółowe

§14

Miejsce startu i mety wyznaczają odpowiednie linie na lodowisku. Od startu do mety poszczególnych wyścigów zawodnicy muszą mieć na głowie kask ochronny.

§15

Zawodnik ma prawo do jednego falstartu. Drugi falstart powoduje dyskwalifikację.

§16

Za przekroczenie linii mety uważa się sytuację kiedy zawodnik, przekroczy ją obiema nogami.

§17

Zawodnicy w czasie wyścigów, które wymagają formy sztafety używają pałeczek sztafetowych. Warunkiem ukończenia sztafety jest przekroczenie linii mety trzymając w ręku pałeczkę. Zgubioną pałeczkę należy podnieść by dalej kontynuować wyścig. Za zgubienie pałeczki nakładana jest kara w postaci 2 sekund karnych.

§18

Poszczególne trasy wyścigów maja ustawione przeszkody, które zawodnicy są zobowiązani pokonać. Za ewidentne ominięcie przeszkody nakładana jest kara w postaci 2 sekund karnych.

§19

Aby zawodnik ukończył swój przejazd musi pokonać wszystkie ustawione na trasie przeszkody. W przypadku pominięcia, którejkolwiek z przeszkód zawodnik musi
nawrócić i pokonać ją ponownie.

§20

Sędziowie mają prawo do doliczania kar za działania zakłócające płynność przebiegu zawodów lub inne nie wymienione w regulaminie, a zagrażające bezpieczeństwu, w przypadku rażących uchybień do dyskwalifikacji włącznie. Niesportowe zachowanie bądź start w zawodach pod wpływem alkoholu karane jest dyskwalifikacją.

 

III. Nagrody

§21

Łączna pula nagród we Freestyle Ice Skating Days 2017 wynosi 8.750 zł.

§22

Podczas dwóch edycji eliminacji (Ruda Śląska i Mińsk Mazowiecki) drużyna, która zajęła pierwsze miejsce wygrywa 1.000 zł, drugie miejsce 750 zł, miejsce trzecie 500 zł i czwarte 500 zł.

§23

Warunkiem otrzymania nagrody pieniężnej z eliminacji jest start w zawodach finałowych w Łodzi, które odbędą się 8.04.2017 r.

§24

W finale za pierwsze miejsce drużyna otrzymuje 1.500 zł, za miejsce drugie 1.000 zł, za miejsce trzecie 750 zł.

  

IV. Postanowienia końcowe

§25

Jedynym gremium oceniającym wyniki zawodów jest skład sędziowski – sędziowie: sędzia główny, sędzia techniczny, sędzia liniowy. Ewentualne protesty rozpatrywane będą po zakończeniu zawodów.

§26

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do składu sędziowskiego.

Burloch Arena
blademaster
Tempish
Mosir Ruda Śląska
sportrebel
TVP Warszawa
Łkh Łódź
TVP3 Łódź

I Eliminacje

I Eliminacje w Rudzie Śląskiej już 25.02.2017r. na lodowisku "Burloch Arena” Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Bytomskiej 15. Imprezę rozpoczynamy o godz. 17:00 a kończymy o 19:30.

II Eliminacje

II Eliminacje odbywają się w Mińsku Mazowieckim 4.03.2017. Dzięki uprzejmości miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji zawodnicy będą mieli dostęp do znakomitej tafli w przestronnej i nowoczesnej hali. Spodziewamy się nowych drużyn i twarzy. Do zobaczenia w województwie mazowieckim!

Finał

Finał w Łodzi 08.04.2017r. na lodowisku „Bombonierka” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Stefanowskiego 28. Imprezę rozpoczynamy o godz. 17:00 a kończymy o 21:00.

Kontakt

Anna Mika
tel: 730 19 19 18
mail: anna.mika@sportrebel.pl